Самарянинът Григор се измъчи, но е на полуфинал

Григор Димитров видя много зор, но в крайна сметка изтръгна победа в четвъртфинала в Бризбейн срещу Кайл Едмънд - 6:3, 6:7 и 6:4.

SPORTA.BG ПРОСЛЕДИ ВСИЧКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО В МАЧА НА ЖИВО - ЧЕТЕТЕ ТУК

Нашето момче взе първата част, след като в сюблимния момент реализира пробив. Във втория сет обаче пробиви липсваха и така се наложи частта да се решава в тайбрек. В него британецът показа доста по-концентрирана игра и убедително изравни сетовете.

В решителната трета част Гришо и Едмънд отново се захапаха яко и пробиви нямаше. При 4:4 гейма Кайл Едмънд си изкълчи лошо глезена в опит да достигне една топка. Гришо спринтира моментално към своя опонент и му помогна да стане. Постъпка по самарянски, която бе оценена от пълните трибуни на "Пат Рафтър Арена" с бурни овации. После Григор дори  заведе Едмънд до стола за почивка, където лекар превърза крака на британеца. Около 10 минути Едмънд получаваше докторска помощ, а после стисна зъби и се върна, за да доиграе срещата.

Британецът обаче не бе в състояние да се противопостави и хасковлията лесно затвори мача с 6:4 гейма. Така утре Гришо ще играе на полуфинал в Бризбейн.