Салах и Ливърпул избухнаха с 5 гола, но Рома запази надежди за реванша

снимка: twitter.com

Ливърпул взе страхотен аванс на полуфиналите в Шампионската лига срещу Рома, след като мърсисайдци разбиха "вълците" с 5:2 на "Анфийлд" и продължават да мечтаят за 6-и трофей от надпреварата. Тимът на Юрген Клоп поведе с разгромното 5:0, но допусна два бързи гола в края на мача и така Рома запази шансове за реванша на "Олимпико".

В истински футболен спектакъл Мохамед Салах изведе своите към победата с два феноменални гола. Египтянинът даде и две асистенции за попадения на Садио Мане и Роберто Фирмино през втората част. Фирмино пък реализира и второ попадение, с което Ливърпул дръпна с разгромното 5:0. В крайна сметка обаче Един Джеко и Диего Пероти върнаха два много бързи гола и разочароваха феновете на домакините, които смятаха финала за сигурен.

Първото полувреме на „Анфийлд“ бе апотеоз на атакуващия футбол. Гостите осъществиха първата опасност с удар на Строотман във втората минута, който бе спасен от Кариус. От другата страна Салах опита рефлекса на Алисон и той не потрепна. В 5-ата минута пък Фирмино можеше да отбележи от чисто положение. Бразилецът излезе очи в очи с Алисон, но затвори ъгъла си и изкара топката в аут с удар по диагонала.

В 18-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн получи тежка контузия, след като усука коляното си при единоборство с играч на „вълците“. Английският национал не успя да продължи мача и бе изнесен на носилка.

Стъписани от случилото се, мърсисайдци едва не допуснаха нелеп гол. Александър Коларов стреля мощно от далечна дистанция, а Кариус се намеси неубедително и топката срещна горната греда.

Ливърпул усили натиска и Садио Мане имаше шанс да отбележи две попадения в рамките на минута. В 28-ата сенегалецът излезе сам срещу вратаря, но стреля над вратата от уникална позиция. Минута по-късно Фирмино центрира към Мане, но той отново профука възможността с лека ръка и изкара в аут фронтално на вратата. В 30-ата пък Алисън спаси коварен удар на Салах.

Моментът на египтянина дойде в 36-ата минута. Тогава той нахлу в наказателното поле и с ювелирно изпълнение наказа бившия си тим за 1:0. Салах стреля технично с левия крак и закова топката неспасяемо в горния ъгъл на Алисън.

Минути по-късно Ловрен уцели напречната греда след центриране от корнер на Салах. Това обаче не бе от значение за мърсисайдци, които удвоиха в последната минута преди почивката. Салах и Фирмино осъществиха невероятна двойна комбинация, завършила с извеждащ пас към египетския нападател. Той прехвърли хладнокръвно Алисон и отбеляза за 2:0.

Второто полувреме не бе кой знае колко по-различно от първото. В него феновете на "Анфийлд" видяха цели 5 попадения. В 56-ата минута Садио Мане най-накрая успя да се разпише, след като получи пас от Салах от фланга. Само 4 минути по-късно Фирмино също се отчете и направи 4:0, отново след асистенция на египтянина.

В 69-ата минута кошмарът за Еузебио ди Франческо стана пълен. Фирмино отбеляза второто си попадение и направи 5:0 за Ливърпул, което съсипа "вълците".

Те обаче не се отказаха и минимизираха загубите. В 81-ата минута наивна грешка в отбраната на мърсисайдци доведе до почетно попадение на Един Джеко. Само 4 минути след това пък феновете на "Анфийлд" бяха в шок, след като за "вълците" бе отсъдена спорна дузпа за игра с ръка на Милнър. Зад бялата точка застана Диего Пероти и не сгреши, за да запази шансове за реванша в Рим.

До края на срещата Ливърпул можеше да допусне още голове, а спадът в играта на домакините бе голям. Джеко обаче пропусна няколко възможности и така срещата приключи при 5:2. Чудото на "Олимпико" е малко възможно, но Рома продължава да мечтае след невероятния обрат над Барселона на 1/4-финалите.