Сабея: Със сигурност трябва да подобрим играта си

Селекционерът на Аржентина Алехандро Сабея призна, че не е останал особено доволен от видяното в първия мач на възпитаниците му на Световното първенство 2014 в Бразилия.

Двукратните световни шампиони се измъчиха срещу абсолютния дебютант Босна и Херцеговина и спечелиха с 2:1. Автогол на Сеад Колашинац и гол в средата на второто полувреме на Лео Меси успокоиха Аржентина, а почетното попадение за балканците бе дело на Ведад Ибишевич в последните минути на двубоя. Виж пълна статистика от мача>>

"Аржентина трябва на всяка цена да подобни представянето си от мача с Босна и Херцеговина от снощи, ако иска да остави отпечатък на това Световно първенство", коментира Санея след мача.

"На почивката включих Фернандо Гаго и Гонсало Игуаин вместо хора от средата на терена с единствената идея да дам повече огнева мощ на отбора. Със сигурност ние трябва да подобрим доста неща, а опитите за някои подобрения днес се провалиха. Ако ме питате каква оценка давам на отбора, пиша 6 по десетобалната система", добави аржентинският специалист.

"През първото полувреме мисля, че държахме босненците под контрол. Не успяхме създадем много голови положения през първата част, но пък го направихме след почивката. На почивката казах на играчите да подават повече на Меси и да го оставят да играе повече с топката. И това даде резултат, когато Лео и Игуаин си размениха пасове за второто ни попадения.

Смятам, че Меси е най-добрият играч в света независимо какво ще се случи на това Световно първенство. Също така той е един от най-добрите футболисти в историята на играта изобщо", не пропусна да похвали звездата на отбора си Алехандро Сабея.