С разгром в Разград Лудогорец спечели четвърта поредна титла

снимка: ludogorets.com

Отборът на Лудогорец спечели четвърта поредна титла на България, след като разгроми с 4:1 гостуващия тим на Локомотив (София).

"Зелените" вече имат аванс от 11 точки на върха и няма как да бъдат настигнати от нито един от своите преследвачи.

През целия двубои домакините бяха доминиращия тим, а головете във вратата на "железничарите" вкараха Кишада на два пъти, Марселиньо и Мисиджан. Почетното попадение за гостите реализира Даниел Генов.

Срещата започна по-добре за домакините, които пресираха противника си дълбоко в половината му и разиграваха в търсене на бърз гол.

В 10-тата минута "зелените" организираха първата си по-добра атака. Върдцжил Мисиджан бе изведен добре пред границата на наказателното поле и той видя прекрасно включилия се Даниел Абало, но последвалият изстрел на Абало бе блокиран от капитана на гостите Александър Бранеков.

В 15-тата минута Мисиджан бе изведен добре от ляво, напредна, премина покрай двама играчи на железничарите, но центрирането му не беше точно.

Първият точен удар за Локомотив дойде в 20-тата минута, когато след постепенна атака топката стигна до Емил Гъргоров, който стреля от границата на наказателното поле, но кълбото бе в обсега на Иван Чворович, който без проблем улови.

Логичното се случи в 32-рата минута. Брилянтна атака в "зелено", която бе продиктувана от Мисиджан и Марселиньо, като след двойно подаване кълбото се озова в последния, който от близко разстояни не сбърка срещу Божидар Митрев.

В 43-тата минута столиния тим стигна до изравнително попадение чрез Йордан Тодоров, но то бе отменено заради игра с ръка на Тодоров. При повторенията ясно се видя, че ръката на Тодоров бе прилепена до тялото му, като софийският тим може да се чувства ощетен в ситуацията.

Две минути по-късно Жуниор Кишада удвои преднината на тима си, след като Абало бе намерен добре от дясно, той върна към Ешпиньо и веднага след това подадена на свободния Кишада, който препарира Митрев за 2:0.

На почивката Емил Гъргоров отстъпи мястото си на сина на треньора на Локомотив Димитър Васев - Даниел Васев.

Не бяха изминали и три минути от началото на второто полувреме, а Лудогорец вече водеше с убедителното 3:0. Кишада отново се разписа, след добро подаване в наказателното поле на Локо от Абало.

След още седем минути нещата за гостите продължаваха да се влошават. Поредна брилянтна контра атака, при която отново Дани Абало изигра ключова роля, след като напредна от ляво, видя свободния Мисиджан и му подаде. Последният лесно преодоля Митрев и вкара в опразнената врата - 4:0.

В 66-тата минута Даниел Генов върна едно попадение за столичани, след като изпълни перфектно пряк свободен удар от границата на наказателното поле.

До 80-тата минута постепенно темпото на игра значително спадна, след като "зелените" натрупаха огромна преднина и спокойно доиграваха мача.

В последните 10 минути играчите на Георги Дерменджиев потърсиха и пети гол в срещата, но до него не се стигна. Въпреки това разградчани спечелиха срещата убедително и заслужено спечелиха титлата на България за четвърти пореден път.

От началото на сезона двата тима са се изправяли три пъти един срещу друг. При предишния мач на този стадион шампионите постигнаха разгромен успех с 5:1, а в столичния квартал "Надежда" се стигна до две равенства - 2:2 и 0:0.

За настроението на публиката преди мача ще се погрижат Деси Слава и Крисия, които ще открият трибуна "Моци", а също ще пеят и по повод 70-годишнината на клуба.

Треньорът на домакините Георги Дерменджиев ще заложи на Иван Чворович на вратата, пред него в защита ще са Жуниор Кайсара, Козмин Моци, Георги Терзиев и Браян Ангуло. В средата на терена ще са разположени Светослав Дяков и Фабио Ешпиньо, а на върха на атаката сам е Жуниор Кишада. Даниел Абало и Върджил Мисиджан ще оперират по крилата, а Марселиньо е зад гърба на Кишада.

Божидар Митрев ще започне на вратата за гостите. Румен Трифонов, Марко Ранджелович, Александър Бранеков и Елтон дош Рейш са четиримата пред стража. Евертон Джилио-Том и Орлин Старокин са пред бранителите. Емил Гъргоров, Йордан Тодоров и Владислав Романов ще помагат на единствения нападател Даниел Генов.