С късен обрат Сити пребори Ювентус за първото място (ВИДЕО)

С късен и драматичен обрат срещу Борусия (Мьонхенгладбах) отборът на Манчестър Сити успя да постигне голямата си цел през сезона в Шампионска лига и да се класира за осминафиналите като лидер в група D.

Въпреки че загубиха и двете срещи с Ювентус в турнира, „гражданите“ са на върха с 12 точки, след като сразиха германския си опонент с 4:2, а в същото време Ювентус загуби с 0:1 визитата си на Севиля и остана втори с 11 пункта. Испанците си заслужиха третата позиция с 6 точки, докато Борусия (М) се сгромоляса с 5 на последното място.

Давид Силва с мощен изстрел в 19-ата минута откри резултата в полза на Сити, но до почивката гостите осъществиха пълен обрат – първо Юлиан Корб с впечатляващ изстрел изравни в 19-ата, а в 43-ата Рафаел завърши хладнокръвно добра контраатака за 1:2.

В 80-ата и 81-ата минута обаче Рахийм Стърлинг с две чудесни попадения зарадва феновете на Сити – точно 112 секунди разделиха головете му срещу Борусия, с които грандът от Манчестър оглави класирането. Той е и първият англичанин в историята с повече от един гол в един мач от Шампионска лига с екипа на „небесносините“. В 85-ата минута Уилфред Бони сложи точка на спора с гол за крайното 4:2.

Manchester City 4-2 Borussia Monchengladbach...by soccerhub365

Фернандо Йоренте лиши бившия си клуб Ювентус от лидерската позиция и по-лек жребий за осминафиналите, защото с глава в 68-ата минута реализира единствения гол при победата на Севиля. Така андалусците отново ще се подвизават в любимия си турнир през последно време – Лига Европа.

Sevilla 1 - 0 Juventus - Full Highlights - 08...by Football--Live