С фамозно голово шоу Лацио вгорчи изпращането на Бенитес (ВИДЕО)

Рафаел Бенитес се провали в мисията си да класира Наполи поне в плейофите на Шампионска лига и оставя отбора на пето място в италианската Серия А, след като допусна втора поредна загуба в ключово дерби от последните кръгове на сезона.

След като миналата седмица отстъпи с 1:3 на шампиона Ювентус, сега Наполи се сгромоляса като домакин на основния си конкурент за тройката Лацио – 24 на стадион „Сан Паоло“ в един от най-качествените и вълнуващи двубои през сезона в големите европейски първенства изобщо.

Зрителите видяха всичко – голово шоу, два червени картона, изпусната дузпа, напрежение, драма, обрати, достойни за завършек на вълнуващия сезон в Серия А.

Лацио категорично защити правото си да представя Италия в Шампионска лига и ще се бори през плейофите за влизане в груповата фаза догодина. Наполи приключва сезона с 63 точки на пето място в класирането, докато Лацио с 69 е трети. Отборът на Рафаел Бенитес имаше възможност да измести „орлите“ от тройката с евентуален успех, но вместо това дори отстъпи едно място в самия край на кампанията за сметка на Фиорентина.

По същото време в неделя вечер „виолетовите“ победиха Киево с 3:0 и си осигуриха четвъртата позиция, макар реално тя да не им предоставя някакво предимство спрямо по-долната.

All Goals - Napoli 2-4 Lazio - 31-05-2015by Gol-Live

Лацио с убийствени контраатаки още преди почивката си осигури комфортен аванс от два чисти гола и наложи преимуществото си в дербито. Първото попадение бе особено красиво, защото Марко Пароло получи топката от Антонио Кандрева на около 30 метра от голлинията и с изненадващ шут прати кълбото в мрежата, придавайки му нетипична парабола – 0:1 в 33-ата минута.

В добавеното време на първата част Кандрева се откъсна от бранителите в небесносиньо след отлично извеждащо подаване на Сенад Лулич и напредна към наказателното поле. Италианският национал не трепна пред излезлия напред Мариано Андухар и технично плъзна кълбото покрай тялото му, за да го оплете в мрежата за втори път – 0:2.

След почивката Наполи осъществи натиск и можеше само в рамките на две минути да възстанови равенството. В 55-ата минута Марек Хамшик открадна топката от Маноло Габиадини в опасна близост до противниковата врата и моментално потърси Хосе Мария Кайехон. Испанецът бе сам отдясно в наказателното поле и центрира отлично успоредно на голлинията, където Гонсало Игуаин на празна врата без проблеми отбеляза – 1:2.

Само секунди по-късно защитата на Лацио остави без опека Дрийс Мертенс в наказателното поле и белгиецът отправи на пръв поглед голов удар, който матира Федерико Маркети, но от голлинията с плонж Стефан де Фрей успя да избие.

След няколко великолепни намеси на Маркети неизбежното се случи и мобилизацията в състава на домакините бе материализирана с изравнителен гол – Мертенс проби по лявото крило и подаде по земя в пеналтерията за Игуаин, който без забавяне простреля мрежата на гостите за 2:2 в 64-ата минута.

Само две минути по-рано Марко Пароло бе изгонен от рефера и това също повлия позитивно на представянето на домакините, които получиха числено предимство. То обаче трая само до 71-ата минута, когато пък Фаули Гулам получи втори жълт картон и напусна игра преждевременно.

В 76-ата минута драмата стигна своята кулминация, след като съдията отсъди дузпа в полза на Наполи за „нарушение“ на Сенад Лулич срещу Дрийс Мертенс. Повторенията обаче доказаха, че белгиецът е симулирал и решението не е правилно. Справедливостта възтържествува малко по-късно, защото Игуаин не можа да оформи най-важния хеттрик в кариерата си и прати кълбото над вратата от бялата точка, лишавайки Наполи от място в ШЛ.

Точно когато зрителите си мислеха, че са видели всичко възможно в срещата, Лацио отново показа хищническия си инстикт на контраатака – Кристиан Ледесма подхвана пробив от центъра по лявото крило, а Кристиан Маджо в опита си да му отнеме топката я прати право в краката на резервата Огени Онази. Нигериецът без забавяне от десетина метра преодоля Андухар и се отдаде на безумна радост заедно със съотборниците си – 2:3 в 86-ата минута.

В 92-ата Мирослав Клозе довърши съвсем домакините с точен изстрел с глава след центриране от пряк свободен удар, като прати топката между краката на Андухар – 2:4 и Лацио е в топ 3.