Рууни: Тази победа е много важна, Скоулс е фантастичен

Нападателят на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни определи победата на тимът му над Манчестър Сити с 3:2 за ФА къп като „психологическа".

Футболистът отбеляза две попадения за своя състав и се превърна за герой „червените дяволи", които си осигуриха комфортна преднина от три гола на почивката. През второто полувреме Сити се върна в мача с голове на Александър Коларов и Серхио Агуеро, но не успя да изравни и да се добере до преиграване.

След мача Рууни отбеляза, че вярва, че победата ще даде крила на Юнайтед за втората част от сезона и тимът ще се пребори с градския си съперник за титлата във Висшата лига.

„Тази година искаме да стигнем далеч за ФА къп. Днес трябваше да спечелим, за да отстраним един от най-добрите отбори в надпреварата и да си осигурим по-големи шансове. Психологически победата е много важна за нас.

Знаехме, че тя няма да дойде лесно и очевидно след като поведохме с 3:0 отпуснахме малко газта. Сити върнаха два гола и ние трябваше да направим всичко възможно, за да задържим успеха. Като отбор наистина играхме добре. Защитавахме се успешно и ги ударихме на контраатака. Планът проработи", заяви английският национал пред ITV.

Най-голямата новина преди мача бе завръщането на отказалия се вече от футбола Пол Скоулс в състава на сър Алекс Фъргюсън. Той ще играе за Манчестър Юнайтед до края на сезона.

Рууни призна, че самите играчи предварително не са знаели, че отново ще видят Скоулс редом с тях, но даде висока оценка на качествата на ветерана.

„Ако трябва да бъда честен, това в известна степен си беше шок. Не знаехме нищо, докато не влязохме в съблекалнята. Но завръщането на Пол Скоулс е нещо страхотно. Дава ни сили. Той е фантастичен играч и показа своята класа с това, че се завърна", завърши голмайсторът на Юнайтед.