Рууни с гол за историята пред погледа на Моу, "гражданите" измъкнаха точка (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Манчестър Сити едва се добра до равенството 1:1 в домакинството си на Евертън в мач от втория кръг на Висшата лига. Гражданите играха през почти цялото второ полувреме с човек по-малко, след като Кайл Уокър бе изгонен в края на първата част. Най-ключовият момент в двубоя обаче бе голът на Уейн Рууни, с който бившият капитан на Манчестър Юнайтед постави пореден рекорд в знаменитата си кариера. Англичанинът отбеляза своето попадение номер 200 във Висшата лига на Англия. След двубоя той сподели: "Сигурен съм, че червената част от Манчестър се е насладила на изпълнението ми!".

Той вкара в 35-ата минута след блестящо центриране от Доминик Калвърт-Люин. Така пред Рууни остава само бившият играч на Блекбърн и Нюкасъл Алън Шиърър. Легендата на английския футбол има 260 попадения в 441 мача. На Уейн Рууни пък му трябваха 462 срещи в елита, за да стигне кота 200.От действашите футболисти само Джърмейн Дефоу е зад капитана на Англия. Нападателят на Борнемут има 158 гола и заема 7-о място.

Иначе "гражданите" със сетни сили измъкнаха точката с 10 човека на терена. Герой за тях бе Рахим Стърлинг, който прониза вратата на Джордан Пикфорд в 82-ата минута. Малко по-късно и "карамелите" останаха с човек по-малко, след като Морган Шнайдерлин бе изгонен.

Интересна бе появата на мениджъра на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо, който гледаше от трибуните и определено се радваше на попадението на бившия си възпитаник.