Рууни рекордьор, Англия громи и се класира на Евро 2016 (ВИДЕО)

Английският национален отбор стана първият сигурен участник на Европейското първенство през 2016 година (освен домакина Франция), след като постигна седма поредна победа в квалификациите, разгромявайки като гост с 6:0 Сан Марино.

Резултатът бе открит още в 13-ата минута от дузпа от Уейн Рууни, който реализира своя гол номер 49 с националната фланелка и изравни легендата сър Боби Робсън начело на вечната класация на реализаторите с екипа на „Трите лъва“.

Англия е с 21 точки недостижима на върха в Група Е, а вторият Швейцария е с 12, докато на трета позиция, даваща право на участие на бараж, е Естония. По същото време днес естонците спечелиха балтийското дерби с Литва с 1:0.

Броли си отбеляза автогол в 30-ата минута и увеличи аванса на Англия, а след почивката бяха отбелязани още четири попадения. Рос Баркли направи 3:0 в 46-ата минута след асистенция на Алекс Окслейд-Чембърлейн. Тио Уолкът се разписа за 4:0 в 68-ата минута само секунди след като влезе в игра, а друга резерва – Хари Кейн, бе точен за 5:0 в 77-ата минута.

Отново Уолкът в 78-ата минута маркира крайното 6:0 след подаване на Баркли.

All Goals - San Marino 0-6 England - 05-09-2015by Euro2016