Рууни прониза Ливърпул в сърцето насред "Анфийлд"

Евертън се добра до 1:1 в голямото дерби на Мърсисайд срещу Ливърпул. Голът, донесъл точката бе дело на Уейн Рууни от дузпа. Преди това домакините от Ливърпул се скъсаха да пропускат положения и това се оказа фатално за тях.

Най-добрият играч на "червените" този сезон - Мохамед Салах избухна с чудесен гол в 42-ата минута и изведе своя тим напред. В 77-та минута обаче Уейн Рууни изравни след точно изпълнена дузпа. решението на съдията бе доста спорно и това вбеси Деян Ловрен. След мача защитникът, извършил нарушението за дузпата, се нахвърли върху рефера със словесни атаки. същото стори и ядосаният Юрген Клоп.

Ливърпул не се възползва от опцията да се изравни с Челси на 3-та позиция в класирането и остава 4-ти с 30 точки. Евертън е на 10-та позиция с 19 точки за ужас на феновете си.