Рутинна победа за Барселона в Примера (ВИДЕО)

Отборът на Барселона спечели гостуването си на Хетафе с 2:0, като по този начин каталунците събраха актив от 24 точки и отново делят първото място с тима на Реал Мадрид. Головете на стадион "Колизеум Алфонсо Перес" бяха дело на Луис Суарес и Неймар.

През първите 15 минути от срещата гостите бяха по-активният отбор, като още в 40-та секунда Сержи Роберто центрира в наказателното поле, но Мунир Ел Хадади пропусна от около пет метра, след като ударът му с глава премина в страни от вратата. До 30-та минута преобладаваха атаките на каталунците, но пред вратата на Висенте Гуаита така и не се стигна до нещо застрашаващо нулевото реми.

По-добрата игра на гостите даде резултат и те поведоха в 37-та минута. Неймар проби от ляво и подаде към Сержи Роберто, който бе свободен на дъгата. Последният изведе блестящо с пета Луис Суарес в наказателното поле, където уругваецът необезспокояван откри резултата - 1:0.

Втората част започна с по-добра игра на Барселона, като играта отново се задържаше предимно в половината на домакините. Неймар бе изведен добре Роберто в 54-та минута, но в крайна сметка бе правилно отсъдена засада.

Три минути по-късно обаче бразилецът си върна за пропуснатата възможност. Клаудио Браво улови топката при центриране от корнер и хвърли силно напред към Роберто. Последния пое и пробяха огромно разстояни до половината на домакините, след което комбинира на левия фланг с Неймар, който с едно доксване прати топката в мрежата - 2:0.

Отборът на Хетафе показва доста колеблива игра от началото на сезона, което едва ли е изненада за някого. Момчетата на Фран Ескриба редуват добри с лоши резултати, като към момента записаха 3 победи, но към тях добавиха и пет поражения както и едно равенство, което им отрежда 13 позиция с 10 точки.

Барса от своя страна може отново да се "залепи" за вечния си съперник Реал Мадрид, който за момента оглавява класирането с 24 точки. Каталунците събраха своя актив от 21 след 7 победи и две равенства, като за момента шампионите нямат равенство в Примера. Също така те допуснаха две поражения в последните си пет мача, а и отново ще бъдат без своята суперзвезда Лионел Меси, който още лекува травма.

За домакините на вратата ще застане Висенте Гуаита. В защита - Роберто Лаго, Алексис Руано, Карлос Вигарай и Дамиан Суарес. Хуан Родригес и Мехди Ласен са опорни халфове. Педро Леон, Пабло Сарабия и Виктор Родригес ще помагат на единствения нападател Стефан Шчепович.

Луис Гарсия ще заложи на Клаудио Браво на вратата. Даниел Алвес, Жерар Пике, Жереми Матийо и Жорди Алба са четиримата в защита. Сержи Роберто, Серхио Бускетс и Иван Ракитич ще оперират в средата, а атакуващото трио е в лицето на Неймар, Луис Суарес и Мунир Ел Хадади.