Руснаци излъгаха Ботев (Пд) в Кипър

снимка: botevplovdiv.bg

Отборът на Ботев (Пловдив) допусна загуба с 2:1 от руския втородивизионен Енисей (Красноярск) във втората си контролна среща от втория лагер на “канарчетата” в Кипър.

Така възпитаниците на Станимир Стоилов все още търсят първи успех при втория си престой на Острова на Афродита, след като преди три дни завършиха 0:0 с полския Заглембе (Любин), където играе националът Павел Виданов.

Спарингът отново се игра в Паралимни, а за Ботев участие в мача заради травми не взеха Георги Сърмов и едно от новите попълнения - Феребори Доре.

И двете попадения за намиращия се на 11-то място в руската Първа дивизия Енисей паднаха през първото полувреме. Галаиш откри след 16 минути игра, а Иванов удвои в 36-ата минута.

Ботев (Пд) получи правото да изпълни дузпа след почивката (68’), но ударът на Вандер Виейра от бялата точка бе отразен от стража на Енисей. Съдията отсъди втори наказателен удар за българския отбор в продължението на мача, като този път зад топката застана Юнес Хамза и не сбърка, оформяйки крайното 2:1.

Пловдивчани започнаха срещата по-активно и организираха няколко опасни атаки към вратата на противника. Вместо обаче да материализират териториалното си превъзходство с гол - “канарчетата” допуснаха такъв в собствената си врата.

Това се случи в 16-ата минута, когато Галаиш бе изведен очи в очи с Адам Стяховяк и с удар покрай него откри резултата.

20 минути по-късно руснаците вече водеха с 2:0. Те се възползваха от грешка на Стаховяк, който не изби добре една върната към него топка, тя попадна в Иванов и той не пропусна да се възползва от този подарък, удвоявайки преднината на своя отбор.

Второто полувреме също започна с натиск на Ботев, а перлата в зимната селекция на “канарчетата” Юнес Хамза на два пъти пропусна да се разпише. В същото време футболистите на Енисей организираха много опасни контраатаки и отбраната на пловдивчани също имаше доста работа.

До края на мача и пред двата отбора се откриха възможности за промяна на резултата, като в полза на Ботев бяха отсъдени две дузпи. Първата от тях пропусна да реализира Вандер Виейра, след като вратарят на Енисей усети къде ще бъде и успя да парира изстрелът му.

Вторият наказателен удар бе отсъден в даденото от главния съдия продължение на мача и този път изпълнен точно от Юнес Хамза.

Следващата контрола на Ботев в Кипър е на 8 февруари срещу чешкия Дукла.