Русия с мечтан старт, заши звучна плесница на С. Арабия

Русия се поздрави с разгромен успех - 5:0 срещу аутсайдера Саудитска Арабия в откриващия мач на Мондиал 2018. Домакините не срещнаха никакви затруднения срещу съперника и с ранен гол зарадваха препълнените трибуни на стадион "Лужники". Видимо доволен остана и президентът на Федерацията - Владимир Путин. Той изгледа двубоя в ложите в компанията на шейха на С. Арабия и президента на ФИФА - Джани Инфантино.

Братушките стартираха малко вдървено, но попадение в 12-ата минута ги успокои. Газински се възползва от подхлъзване на опонент и с глава стреля неспасяемо в ъгъла, за да даде преднина на своите. Саудитите така и не създадоха опасно положение. Напротив, те инкасираха втори гол в своята мрежа в 43-ата минута. Тогава появилият се като принудителна смяна Чернишев много технично копна топката и залъга трима защитници, после с левачката би бомбено и дублира аванса на руснаците.

През втората част мачът се доиграваше, защото саудитите нямага аргументи, с които да застрашат вратата на домакините. Все пак паднаха още цели 3 гола. В 71-ата минута Артьом Дзюба материализира с глава чудесен пас на младата звезда - Александър Головин. Любопитното е, че и Дзюба влезе като резерва и с първото си докосване бе безпощаден. В продълженията Черишев отбеляза второто си попадение за 4:0. Голът бе истинска наслада за очите - с удар с външен фалц от 18 метра. Накрая остана време и за Головин от фаул да оформи крайния резултат - 5:0.

Така Русия забрави за лошите си резултати в контролите преди Световното. Тимът на С. Арабия пък трябва да се замисли много сериозно какво да промени в играта си. Останалите два тима в група "А" са двукратният световен шампион - Уругвай и Египет- ня свирепия голаджия и изкусен техник - Мохамед Салах.