Русия продължава срива си в Световна лига по волейбол

снимка: fivb.org

Четвърта поредна загуба за Русия в Дивизия 1 на Световната волейболна лига. Тимът на Андрей Воронков получи нов звучен шамар от Съединените щати, този път с 3:0 гейма.

Експериментите на селекционера на Русия Андрей Воронков може да струват много скъпо на Русия след четвъртата поредна загуба в Лигата. Без големите си звезди Мусерски, Михайлов, Павлов, Гранкин и Евгений Сивожелез "сборная" претърпя второ крушение в Лонг Бийч, Калифорния, този път дори без спечелен гейм.

Успех за Съединените щати в отделните части на 23, 21 и 16. Най-резултатен за домакините бе капитанът Мат Андерсън с 14 точки, Мърфи Трой добави 10. Единственият човек с двуцифрен актив за тима на Русия бе Павел Мороз с 12 пункта.

Русия е на последното място в групата със само 1 точка, а американците водят с 12.

Напред в класирането е и световният шампион Полша, който постигна нова победа над Иран, този път с 3:2 гейма.

Пред 6000 зрители в Ченстохова домакините загубиха една точка, но уверено вървят към финалната шестица на Лигата в Рио де Жанейро. Над всички в двубоя бе завърналият се в националния отбор Бартош Курек с 21 точки.

В група А Бразилия нямаше проблеми и във втория си двубой срещу Австралия, печелейки с 3:0 гейма, обобщава ТВ7.