Русия и Бразилия продължават да громят в Полша

снимка: fivb.org

Русия се наложи с 3:0 (25:22, 25:15, 25:15) над Египет в мач от Световното първенство по волейбол в Полша, с което се изкачи начело на временното класиране в нашата група С.

Воденият от Андрей Воронков отбор е равен по точки с Китай, но до момента не е губил дори един гейм на финалите. България пък е на трето място след загубата от Канада по-рано през деня.

Руснаците спечелиха мача предимно благодарение на страхотната си блокада, като в този ден и сервисът на европейския тим работеше изключително добре. Това доведе до разгромната победа над Египет, благодарение на която руснаците станаха един от малкото отбори на световното първенство в Полша, който до момента не е загубил дори един гейм.

"Беше много важно да спечелим първия гейм, защото египтяните бяха вложили всичките си сили в него. Бяхме агресивни, проявихме воля и го спечелихме.

Блокадата и сервисът на нашите играчи притесни много сериозно египтяните и в течение на мача те ставаха все по-разсеяни. Не направих много смени и съм наясно с това, но има време и за тези неща. Това е само стартът на световното първенство", каза селекционерът Воронков.

Капитанът Сергей Макаров добави: "Имахме доста проблеми в началото на мача и ни беше трудно да спираме Ахмед Абелай. В течение на първия гейм обаче намерихме отговор на играта на египтяните и започнахме да контролираме мача".

Бразилия е вторият отбор на Световното първенство, който все още няма загубен гейм след двата си мача.

Защитаващите титлата си южноамериканци се наложиха с 3:0 (25:18, 25:10, 25:17) над Тунис и оглавиха еднолично група "В", след като вторият Финландия спечели само две точки при победата си с тайбрек срещу Република Корея.