Розберг отново изпревари Хамилтън в квалификацията

Пилотът на Мерцедес Нико Розберг ще стартира от първа позиция в утрешното Гран при на Бразилия от Формула 1, след като днес германецът победи съотборника си Люис Хамилтън и спечели квалификацията в Сао Пауло.

На втора редица зад двамата асове на Мерцедес отново се наредиха Уилямс-ите на Фелипе Маса и Валтери Ботас, докато от трета редица ще стартират Дженсън Бътън и Себастиан Фетел.

Топ 10 в днешната квалификация бе допълнен от Кевин Магнусен, Фернандо Алонсо, Даниел Рикардо и Кими Райконен.

По този начин Нико Розберг надделя за втори пореден път над Люис Хамилтън в битката за полпозишън, след като германецът спечели и квалификацията в Остин преди седмица. Ден по-късно обаче Хамилтън спечели състезанието и дръпна още повече в битката за шампионската титла във Формула 1.

За Нико Розберг това е и общо десети полпозишън от началото на сезона, с което той е и абсолютен рекордьор в това отношение през 2014 година, осигурявайки си своеобразния трофей на Формула 1 за този показател.

Германският ас спечели сесията с най-добро време от 1:10.023 минути в Q3, което се оказа и с едва +0.033 секунди по-силно постижение от това на Люис Хамилтън.

Малко преди Нико Розберг да постави топ времето в днешната квалификация, Люис Хамилтън успя да вземе за кратко водачеството с най-силно постижение в Q3 до момента. Броени секунди по-късно обаче Нико Розберг отново пое лидерската палка и я задържа с поставеното от него най-добро време в сесията.

4123413

Нико Розберг се нуждае от победа в Бразилия, за да има реален шанс да спечели първа титла в кариерата си. Той изостава в класирането при пилотите на 24 точки от Хамилтън два кръга преди края на сезона.

Титлата не може да се реши на "Интерлагос", тъй като в Гран При на Абу Даби на 23-и ноември ще се дават двойни точки. Победата в Бразилия ще донесе на шампиона 25 точки, а в Абу Даби - 50 точки.