Розберг не даде шансове на Хамилтън за Гран при на Австрия

Нико Розберг спечели за втори пореден път Гран при на Австрия – осми кръг от сезон 2015 във Формула 1 – и отново съкрати изоставането си от световния шампион Люис Хамилтън на само десет точки.

Германецът изпревари съотборника си още на старта преди първия завой и поведе перфектно надпреварата, с което заслужено се поздрави с 11-та победа в кариерата си. Мерцедес постигна пети двоен успех, след като Хамилтън финишира на второ място и определено няма да помни с нищо позитивно състезанието на „Ред Бул Ринг“.

На трета позиция завърши Фелипе Маса и донесе втори подиум на Уилямс, като бразилецът се възползва от забавяне в бокса на Себастиан Фетел, който така и не успя да си върне мястото, въпреки опитите до самия край.

BREAKING NEWS: Nico Rosberg wins the Austrian Grand Prix ahead of Lewis Hamilton and Felipe Massa #AustrianGPpic.twitter.com/bk0ewiMbkK