Роналдо заби гол №20 в пореден разгром на Реал

Носителят на Златната топка Кристиано Роналдо отбеляза своите голове номер 19 и 20 от началото на сезона в Примера Дивисион, а неговият Реал Мадрид прегази с 4:0 новака Ейбар в среща от 12-ия кръг на шампионата.

Гостите от столицата не оставиха съмнения относно по-високата си класа, като освен Кристиано Роналдо, за "лос меренгес" се разписаха още Хамес Родригес и Карим Бензема.

Така Реал Мадрид записа десета поредна победа в Примера и събра актив от 30 точки, откъсвайки се на четири пред втория Атлетико Мадрид. На трето място с 25 пункта е Барселона, но каталунците все още не са изиграли двубоя си със Севиля. Ейбар остава на 11-о място с 13 точки.

Карло Анчелоти не можеше да разчита на контузения Лука Модрич, като мястото на хърватина в халфовата линия бе заето от Иско. Тони Кроос зае обичайната си позиция в средата, докато Кристиано Роналдо, Хамес Родригес, Гарет Бейл и Карим Бензема трябваше да атакуват вратата на домакините. Марсело, Пепе, Серхио Рамос и Дани Карвахал започнаха в отбрана пред капитана Икер Касияс.

Ейбар разчиташе на Ману дел Морал в ролята на централен нападател, а Саул Берхон, Микел Арубарена и Андер Капа подпомагаха острието от втора позиция.

Двубоят започна с активна игра на гостите, които от самото начало установиха натиск над новаците в Примера. Още в 1' Гарет Бейл проби мощно в пеналтерията на Ейбар, но уелсецът не успя да отправи удар. Малко след Ману дел Морал бе оставен напълно непокрит в пеналтерията на „лос меренгес“, но таранът не успя да нацели топката. В 13' Карим Бензема напомни за присъствието си на терена, но ударът на французина попадна право в обсега на Шаби Ируета.

В 16' вратата на Ейбар оцеля на косъм, след като гостите получиха шанс да стрелят от статично положение. Шаби Ируета с мъка изби бомбен изстрел на Гарет Бейл, не и без помощта на гредата, а при добавката Серхио Рамос не успя да уцели очертанията от трудна позиция.

4125487

Резултатът в Ейбар все пак бе открит в 23', когато Хамес Родригес изведе „кралете“ напред в резултата. Защитата на домакините действа кошмарно в наказателното поле на своя тим, което позволи на Кристиано Роналдо да отклони топката към непокрития колумбиец. „Десетката“ скочи високо и от чиста позиция лесно вкара за 0:1 в полза на Реал.

В 31' домакините създадоха и най-добрата си възможност за гол във вратата на Реал Мадрид. Контраатака на Ейбар завърши с изстрел на Саул Берхон от напълно чиста позиция, но капитанът на гостите Икер Касияс протегна крак и успя да спаси вратата си от попадение.

Пет минути по-късно Серхио Рамос отново изкочи на голова позиция, но „четворката“ не успя да засече по най-добрия начин подаване с глава на Бензема. Малко след това и Гарет Бейл бе близо до попадение, но ударът на уелсеца премина в аут.

4125485

Резултатът все пак бе удвоен две минути преди почивката, когато Кристиано Роналдо реализира дежурния си гол в Примера. Португалската суперзвезда получи подаване от Дани Карвахал и от чиста позиция не сбърка, бележейки 19-ото си попадение за първенство от началото на сезона.

В началото на втората част Реал Мадрид бе мноо близо и до трети гол, но Шаби Ируета спаси точен изстрел с глава на Серхио Рамос. В 67' пък защитата на мадридчани загуби концентрация, което позволи на Арубарена да отправи удар от добра позиция. Футболистът на домакините обаче стреля право в тялото на Серхио Рамос.

4125482

Всичко в двубоя бе решено двадесет минути преди края, когато Карим Бензема направи резултата класически. Боведа допусна груба грешка в наказателното поле на Ейбар и позволи на Марсело да му отнеме, като в крайна сметка кълбото се озова в Хамес Родригес. Колумбиецът центрира от аутлинията и намери прецизно Бензема, който хладнокръвно насочи топката под напречната греда на вратата – 0:3.

Гол №20 на Кристиано Роналдо в Примера дойде седем минути преди края, когато „лос меренгес“ получиха и правото да изпълнят дузпа. Албентоса игра с ръка след изпълнение на Кристиано от статично положение, а „седмицата“ сам се нагърби с отговорността да изпълни наказателния удар. Португалецът не сбърка и матира Шаби Ируета, бележейки 20-ия си гол в първенството за 0:4.