Роналдо показа "петата" и мушна два за разгром над Севиля

снимка: twitter.com

Само едно полувреме бе нужно на Реал (Мадрид) да разгроми Севиля с 5:0 на своя "Сантяго Бернабеу" в двубой от 15-ия кръг на Примера дивисион. Още до почивката шампионите на Испания бяха отбелязали и петте попадения във вратата на безобразно играещия тим на гостите, а Кристиано Роналдо отпразнува спечелването на петата "Златна топка" с два гола. Португалецът постигна и своята победа номер 500 в кариерата си на клубно ниво.

Още в 3-ата минута Начо Фернандес поведе "белия балет" след грешка на отбраната на севилци. Централният бранител се възползва от лошо връщане назад с глава след центриране от корнер и наказа отблизо Серхио Рико.

В 23-ата Кристиано се отпуши и след извеждащ пас на Марко Асенсио матира Севиля за 2:0. В 31-ата португалецът отбеляза и второто си попадение. То дойде след точно изпълнение на дузпа. Серхио Рико бе много близо до това да спаси, като докосна топката, но силата в удара на Кристиано се оказа решаваща.

Само 7 минути след това Тони Кроос тотално заличи надеждите на гостите, след като вкара за 4:0. Роналдо тоне топка в центъра, пусна я към Кроос, който избяга огромна дистанция с нея и направи двойно подаване с Лукас Васкес, за да завърши хладнокръвно. Пред Роналдо се откри и шанс за хеттрик, но ударът му от странична ножица бе отразен.

В 42-ата минута Ашраф Хакими на практика осигури победата на Реал с първия си гол с екипа на "Кралския клуб". Десният бек бе изведен от Карим Бензема и не пропусна да накаже Серхио Рико и да оформи крайното 5:0.

През втората част двубоят просто се доигра, като и двата тима имаха шансове за попадение, но не ги реализираха. Реал се изкачи на трета позиция с 31 точки - 5 по-малко от лидера Барселона, който има и мач пасив. Севиля пък е на 5-о място с 28 точки.