Рома взе гол аванс преди реванша

Отборът на Рома взе гол аванс срещу Наполи в първи 1/2-финал за Купата на Италия, след като тази вечер "джалоросите" спечелиха с 3:2 домакинството си на "Стадио Олимпико".

На почивката резултатът бе 2:0 в полза на домакините с голове на Жервиньо и Строотман, но автогол на Морган Де Санктис и попадение на Дрийс Мертенс наклониха везните в полза на Наполи.

Отбраната на гостите капитулира отново само две минути преди края, когато Жервиньо реализира втория си гол в срещата и осигури крехка преднина на столичани преди реванша в Неапол.

Резултатът на „Олимпико“ бе открит още в 13', когато домакините излязоха напред. Талисманът на домакините Франческо Тоти изведе Жервиньо зад отбраната на Наполи, а африканецът елегантно размина Пепе Рейна, преди да отбележи на празна врата за 1:0.

4063419

След около половин час игра трибуните на „Олимпико“ отново изригнаха, защото „джалоросите“ успяха и да удвоят преднината си. Истински шедьовър във вратата на Пепе Рейна реализира холандският национал Кевин Строотман, който с фантастичен удар от дистанция забоде кълбото под напречната греда – 2:0.

Втората част във Вечния град обаче се разви по коренно противоположен начин спрямо първата. Двадесет минути преди края авансът на Рома бе напълно заличен, а воденият от Рафаел Бенитес състав заздрави значително позициите си преди реванша в Неапол.

Всичко започна още в 47', когато гостите намалиха пасива си в резултата. Гонсало Игуаин опита центриране с левия крак, а опитният страж на Рома Морган Де Санктис допусна кошмарна грешка, насочвайки сам топката в собствената си мрежа – 2:1.

4063414

В 70' равенството на „Стадио Олимпико“ отново бе възстановено. Оставеният на пейката Дрийс Мертенс се разписа броени минути след появяването си в игра, бележейки за 2:2. Белгиецът размина Леандро Кастан с рязък финт и с десния крак разстреля Де Санктис, заличавайки напълно аванса на домакините.

И това обаче не бе всичко от днешното зрелище в Рим. Само две минути преди края Рома все пак стигна до успеха, взимайки крехък аванс преди реванша на „Сан Паоло“. Точен за крайното 3:2 отново бе Жервиньо, който се превърна и в големият герой на „вълците“ тази вечер. Бившият футболист на Арсенал завърши страхотна атака на Рома, преминала през Матиа Дестро и Алесандро Флоренци.

Roma 3-2 SSC Napoli (Coppa Italia) Highlightsby Goals-Arena