Рома удържа Наполи за победа (ВИДЕО)

Рома успя да победи Наполи с 1:0 и записа втора поредна победа в Серия А и първа като домакин от 30 ноември. Пянич отбеляза попадението за домакините в 25-ата. Гостите бяха близо на няколко пъти до гол, но удари на Мертенс и Габиадини бяха спасени от Морган де Санктис, а през първата част удар на Де Гузман от наказателното поле се отби от ръката на играч на римляните. По този начин „небесносините“ записаха четвърта поредна загуба като гост.

Двубоят на "Олимпико" започна равностойно като и пред двете врати липсваха сериозни положения. Домакините откриха резултата в 25-ата минута с първия удар към вратата на Наполи. Флоренци намери Пиянич, който необезпокояван в наказателното поле прати топката в мрежата на Андухар.

В 38-ата минута "небесносините" пропуснаха невероятна възможност да изравнят резултата. Кайехон бе изведен в наказателното поле, финтира защитник и върна към Де Гузман, но ударът на холандеца бе блокиран от защитник. На повторенията се видя, че топката се спря в ръката на бранителя.

Първото полувреме завърши при резултат 1:0.

В 52-та минута Дрис Мертенс имаше възможност да изравни, но стреля слабо и Де Санктис спаси. Четири минути по-късно отново Мертенс излезе в добра позиция и отправи удар, който рикошира в играч на Рома, но вратарят отново се намеси и резултатът се запази.

4137498

В 66-ата минута Морган де Санктис направи страхотно спасяване след удар на влезлия като резерва Габиадини.

До края на мача и двата отбора имаха възможност да отбележат, но до гол не се стигна.

СЪСТАВИТЕ:

Рома: Де Санктис, Торосидис, Манолас, Астори, Холебас, Де Роси, Пиянич, Наинголан, Флоренци, Ляич, Итурбе;

Наполи: Андухар, Маджио, Албиол, Бритос, Гулам, Жоржиньо, Давид Лопез, Кайехон, Де Гузман, Мертенс, Игуаин;

ПРЕДИ МАЧА

Целта и на двата отбора е място в Шампионска лига през следващия сезон. Борбата за топ 3 е безкомпромисна, след като едва 7 точки делят втория Рома от Фиорентина, които са на шеста позиция. Наполи е пети с 47 пункта, като изостава на 5 от третия Лацио.

Домакините имат едва една победа в последните пет срещи за първенство, като тя дойде в гостуването на Чезена в последния кръг. Преди това „вълците“ загубиха от Сампдория на „Стадио Олимпико“ с 0:2 и записаха три поредни равенства. Рома няма победа като домакин от 30-ти ноември миналата година. Единственият успех на отбора дойде срещу Емполи за Купата на Италия, но той дойде след продължения.

Наполи не се намира в по-добра форма, като също има един успех в Серия А в последните пет двубоя, който дойде на стадион „Сан Паоло“ срещу Сасуоло на 23 февруари. След това „небесносините“ загубиха от Торино и Верона и записаха ревенства с Интер и Аталанта. Наполи загуби последните три гостувания в първенството.