Рома удържа Каляри и победи за първи път от януари (ВИДЕО)

С два красиви гола Рома прекрати серията си от четири равенства в Серия А и най-накрая спря прогресиращото си изоставане от шампиона и лидер в класирането Ювентус. Въпреки липсващите ключови фигури в състава на Руди Гарсия, „вълците“ спечелиха с 2:1 гостуването си на Каляри и записаха първи успех във всички турнири от 6-ти януари.

Победата не дойде никак лесно, след като през второто полувреме Рома почти не игра с топката и трябваше да се защитава от атаките на вдъхновените домакини. Юношата на „вълците“ Даниеле Верде изигра отличен мач сред титулярите на Руди Гарсия и с прекрасна асистенция допринесе за отбелязването на първия гол.

Младокът с прехвърлящ пас осигури позиция за стрелба в наказателното поле на Адем Ляич в 37-ата минута и сърбинът превърна първото изгодно положение в гол за гостите – 0:1. През второто полувреме най-вече Рома се затрудняваше да удържа набезите на вдъхновените домакини, но все пак оцеля и дори увеличи аванса си с нов красив гол след убийствена контраатака.

Отново Верди блесна с добра проява по лявото крило, сервирайки топката от фланга в наказателното поле. Защитниците на Каляри спестиха усилия и позволиха на кълбото да стигне до ъгъла на пеналтерията, където непокритият Леандро Паредес с небрежно докосване отправи прецизен изстрел, който се отби в гредата и се оплете в мрежата по ефектен начин.

Аржентинецът вкара първия си гол за Рома в Серия А, но вратарят на Каляри Бръкич бе длъжен да се намеси по-адекватно. В заключителните секунди на добавеното време М'Поку отбеляза заслужен гол в актива на домакините, но те трябваше да приемат поражението с 1:2.

С първата си победа в първенството от 6-ти януари и първата изобщо от последните 8 мача във всички турнири, Рома събра 46 точки и запази дистанцията от 7 спрямо лидера Ювентус, който вчера победи Милан с 3:1 като домакин.

Каляри продължава да затъва и след 22 мача има едва 19 точки, които засега задържат тима точно над чертата на изпадащите. Дербито на дъното Парма – Киево бе отложено за сряда поради снеговалеж, а ако „летящите магаренца“ го спечелят, ще пратят Каляри в опасната зона.