Рома спря Барселона за радост на „Олимпико“ (ВИДЕО)

Рома удържа равенство 1:1 като домакин на краля на футбола Барселона в първи мач от групите на Шампионска лига пред препълнените трибуни на стадион „Олимпико“. Уникален гол реализира Алесандро Флоренци и заслужи признанието на феновете на „вълците“ в 31-ата минута, когато почти от центъра прехвърли по крайно впечатляващ начин Марк-Андре тер Щеген.

Попадението на италианския национал бе за 1:1, след като 10 минути по-рано Луис Суарес с глава бе дал аванс на каталунците след отлично центриране отдясно в наказателното поле на Иван Ракитич.

Рома имаше претенции за нарушение на Лионел Меси срещу Люка Дин и засада на Суарес при гола, но малко по-късно пък Войчех Шчесни поваи уругвайския стрелец в наказателното поле и извади късмет, че съдията не отсъди дузпа.

Марк-Андре тер Щеген продължи негативна тенденция с представянето си на вратата на Барселона – 5 от последните 6 гола, вкарани срещу каталунците извън наказателното поле, са били получени от германския страж.

В крайна сметка Рома се погрижи да не допусне поражение срещу носителя на требъл от миналия сезон Барселона, а Лео Меси не можа да маркира юбилейния си 100-тен мач в Шампионска лига с гол.

Бълхата изостава с три попадения във вечната класация по брой голове в турнира спрямо Кристиано Роналдо, който има 80, след като вчера наниза хеттрик при победата на Реал Мадрид с 4:0 над Шахтьор.

В другия мач от групата Байер (Леверкузен) спечели комфортно с 4:1 срещу БАТЕ (Борисов) с голове на Хакан Джалахноглу (два, единият от дузпа), Мехмеди и Хавиер Ернандес.

Първият изстрел в срещата бе дело на Лионел Меси, който получи пространство пред себе си в зоната около наказателното поле и не се поколеба да стреля мощно, но прати кълбото на около метър над напречната греда.

Рома на два пъти в първия четвърт час успя да направи пробиви през празните пространства от двете страни на защитата на Барселона, които оставяха двата бека на гостите - Жорди Алба и Сержи Роберто са известни със своя афинитет към атаката, но ако Един Джеко и Мохамед Салах бяха по-съобразителни, можеха рано-рано да накажат съперника.

В 21-ата минута Барселона отбеляза първия гол в мача, но в ситуацията домакините имаха основателни претенции за нарушение на Лео Меси срещу Люка Дин. Бълхата изглеждаше, че настъпи френския ляв бек, но бе в гръб към опонента си и несъзнателно наруши баланса му. Играта продължи и Иван Ракитич необезпокоявано центрира успоредно на голлинията и Луис Суарес с глава засече кълбото в мрежата. "Вълците" претендираха за засада, но по-скоро уругвайският стрелец бе на една линия с Костас Манолас.

Само няколко секунди по-късно пък Барселона имаше претенции за дузпа, след като Суарес чукна топката встрани от вратаря Шчесни, който го повали на тревата, а кълбото излезе в аут, но съдията Бьорн Кайперс остана безмълвен.

В 31-ата минута Рома изравни след уникален и рядко срещан гол на Алесандро Флоренци, който два метра след централната линия в противниковата половина видя, че Тер Щеген е излязъл напред и с изумителен удар прехвърли вратаря, за да прати топката в мрежата му - 1:1.

До края на първата част само Меси веднъж успя да пробие в наказателното поле на Рома и да опита центриране отдясно, което Шчесни спаси. От своя страна Рома заигра по-смело и първо Раджа Наинголан с далечен изстрел тества уменията на Тер Щеген, а в самия край на полувремето Мохамед Салах направи впечатляващ пробив към пеналтерията на Барса, но стреля неточно.

След почивката Барса започна по-активно и отправи два удара по посока на Шчесни, който се справи с предизвикателството, но при втория случай Луис Суарес посегна опасно към топката и контузи полския страж. Това наложи принудителна смяна и на терена се появи Морган де Санктис.

В 66-ата минута Наинголан направи грубо нарушение срещу току що появилия се на терена Рафиня и контузи сериозно футболиста на Барселона, който трябваше да бъде заменен принудително от Хавиер Масчерано.

През второто полувреме Рома изобщо не изглеждаше заинтересовата да търси победата, а опитите на Барса да разцепят защитата на "вълците" неизменно удряха на камък. В 78-ата минута Меси овладя топката в наказателното поле пред очите на Рюдигер и стреля от воле, но топката срещна напречната греда.

До края на срещата каталунците не успяха да разпечатат отново вратата на съперника и трябваше да се задоволят с равенство 1:1.