Рома смаза Челси, Атлети се самоуби (резултати от ШЛ)

снимка: twitter.com

Рома излезе на първо място в група "С", след като разби Челси с 3:0 на своя "Олимпико" в Рим. "Вълците" на Еузебио ди Франческо нанесоха първо поражение в турнира на английския шампион и вече са лидер с 8 точки, следвани от лондончани със 7.

Още в първата минута на двубоя Стефан ел Шаарауи взриви трибуните на "Олимпико" с брилянтно попадение. Фараона се възползва от лошо изчистване от отбраната на "сините" и удари мощно топката от воле, за да опъне мрежата на Тибо Куртоа за 1:0.

В 36-ата минута отново дойде мигът на Ел Шаарауи. Той се възползва от ужасяваща грешка на Антонио Рюдигер и излезе очи в очи с Куртоа, за да го размине технично и да покачи резултата.

В 63-ата минута Диего Пероти довърши започнатото и направи резултата класически. Аржентинецът изстреля бомбен снаряд към вратата на гостите, а Куртоа нямаше никакъв шанс да отрази изстрела. Така възпитаниците на Ди Франческо излязоха на полпозишън и са без загуба.

В същото време Атлетико (Мадрид) направи 1:1 у дома срещу слабака Карабах и почти загуби шансове за класиране в елиминационната фаза. "Дюшекчиите" дори губеха в резултата, след като Мичел ги наказа в 40-ата минута. След почивката Томас Партей успя да изравни с красив изстрел, но силите на играчите на Чоло Симеоне стигнаха само за равенството. И двата тима завършиха срещата с човек по-малко заради червени картони на Педро Енрике от гостите и Стефан Савич от Атлетико. "Дюшекчиите" имат едва 3 точки в актива си, а им остават мачове с Рома и Челси и мисията е почти невъзможна.

Байерн (Мюнхен) и ПСЖ пък се класираха за осминафиналите след победи съответно над Селтик и Андерлехт. Манчестър Юнайтед победи Бенфика с 2:0 и има пълен актив от 12 точки, но трябва да почака още един кръг, за да стане ясно дали е на 1/8-финал.