Рома скъси дистанцията от Ювентус

Отборът на Рома записа трета поредна победа в Серия А и се доближи на 6 точки зад лидера Ювентус, след като днес "джалоросите" сразиха с 3:1 домакините от Верона.

По този начин воденият от Руди Гарсия тим се възползва от снощната грешна стъпка на "бианконерите", които извъртяха равенство 1:1 при визитата си на Лацио.

Българският национал Николай Михайлов очаквано не игра за домакините, които в днешния ден не успяха да се противопоставят на настървените "вълци" от столицата.

Задачата на Верона бе допълнително утежнена и от факта, че футболистите на Андреа Мандорлини допуснаха попадение в добавеното време на първата част. Секунди преди почивката Адем Ляич бе точен за Рома, възползвайки се от асистенция на Жервиньо.

Втората част все пак стартира отлично за веронци, които възстановиха равенството още в самото й начало. В 49' Емил Халфредсон стреля изненадващо от зоната на дъгата и матира Де Санктис с нисък изстрел по земята - 1:1.

4060585

След точно час игра обаче Рома отново излезе напред в резултата. Жервиньо "потанцува" в наказателното поле на домакините и със силен изстрел преодоля Рафаел за 1:2.

Десет минути преди края "джалоросите" успяха и да затвърдят успеха си, а точен за крайното 1:3 бе капитанът Франческо Тоти. Торосидис бе фаулиран от Гонсалес в наказателното поле на Верона, а талисманът на гостите сложи точка на спора с трети гол в полза на Рома.