Рома се самоуби в края

Лидерът във временното класиране на италианската Серия А Рома продължава да не познава вкуса на поражението през този сезон, на за втори път изпусна точки и то при домакинството си на борещия се за оцеляване тим на Сасуоло.

“Вълците” не успяха да победят новака в Серия А и завършиха наравно - 1:1, като възпитаниците на Руди Гарсия трябва да се сърдят единствено и само на себе си, защото направиха много пропуски, а почти до самия край на мача водеха с 1:0, преди Доменико Берарди да изравни в даденото от главния съдия продължение.

За Рома това бе второ реми от 12 изиграни срещи в Калчото, след което те остават на върха с актив от 32 точки.

Преследвачите Ювентус и Наполи са с по 28, като двата отбора се изправят в директен сблъсък за второто място по-късно днес в Торино. Сасуоло пък има едва 10 пункта след първите 12 кръга, които му отреждат 17-о място.

Рома поведе в резултата, след като бранителят на Сасуоло Алесандро Лонджи си отбеляза автогол в 19-ата минута. Той не се ориентира добре при удар на съименника си Алесандро Флоренци от Юве и от крака му топката влезе в мрежата на гостите за 1:0.

Този резултат се запази до последната минута на мача и тъкмо когато футболистите на Рома си мислеха, че вече са победили, удар на Доменико Берарди в продължението смълча трибуните на “Олимпико” - 1:1, а малко след това прозвуча и последният съдийски сигнал.