Рома с четвърта поредна победа в Серия А

Отборът на Рома записа четвъртата си поредна победа в Серия А. В мач от 25-ия кръг „вълците” надделяха трудно с 3:1 при визитата си на новака Карпи. Подобно на последните си няколко срещи обаче, играчите на Лучано Спалети отново трябваше да се борят до последно за трите точки.

Лука Дин даде преднина на „джалоросите” със страхотно попадение в 56-ата минута. Левият краен бранител стреля изненадващо от близо 30 метра като шутът му влетя неспасяемо във вратата на Карпи. Радостта на гостите обаче трая само пет минути, след като в 61-ата Кевин Лазаня изравни след груба грешка на Антонио Рюдигер. Все пак римляните наложиха волята си и с две късни попадения взеха ценния успех. Първо в 84-ата босненският национал Един Джеко вкара така важния втори гол, а минута по-късно Мохамед Салах сложи точка на спора, оформяйки крайното 3:1 за Рома.

Със спечелените три точки „римските вълци” се изкачиха временно до третата позиция в класирането с актив от 47 пункта. Карпи пък остава в зоната на изпадащите, заемайки 18-та позиция с 19 точки.