Рома продължи перфектно, но сдаде първото място

Рома продължи с перфектния си старт в Серия А и спечели с 2:1 гостуването си на Парма, но "вълците" сдадоха първото място пред шампиона Ювентус.

И двата тима имат по 12 точки от началото на сезона, но успехът на Юве с 3:0 над Чезена изкачи "старата госпожа" на върха по голова разлика. Парма от своя страна остава на 16-а позиция с 3 спечелени пункта до момента.

Успехът на Рома в Парма пък дойде изключително драматично.

Адем Ляич изведе столичани напред в 27' след асистенция на капитана Франческо Тоти, като при този резултат настъпи и почивката на "Тардини".

В 56' Паоло Де Челие възстанови равенството и оживи трибуните, като по всичко изглеждаше, че двубоят ще завърши наравно и с подялба на точките.

Не така обаче мислеше босненският национал Миралем Пянич, който само две минути преди края донесе нови три точки на Рома с превъзходно изпълнение на пряк-свободен удар.