Рома премаза Катания на "Олимпико"

Отборът на Рома разгроми с 4:0 гостуващия Катания и запази дистанцията от 5 точки зад лидера в Серия А Ювентус.

"Вълците" не срещнаха никакви проблеми в днешния си двубой от 17-ия кръг, като по този начин Рома записа и 12-а победа от началото на кампанията. Воденият от Руди Гарсия тим събра 41 точки, изоставайки от шампиона Ювентус, който разполага с 46. Трети с 36 пункта е Наполи, който снощи се препъна при визитата си на Каляри.

Катания пък остава на последното 20-о място в Калчото, като сицилианците уверено крачат към Серия Б с актив от едва 10 точки до момента.

Руди Гарсия заложи на Матиа Дестро, Адем Ляич и Жервиньо в предни позиции, като в близост до триото действаше капитанът Франческо Тоти. Лукас Кастро и Пабло Бариентос пък показаха пълна немощ в атаката на Катания.

До почивката на "Стадио Олимпико" падна само един гол, който бе дело на централния защитник Мехди Бенатия. В 18' мароканецът оползотвори асистенция на Дестро и отбеляза за 1:0.

След почивката "джалоросите" се развихриха, като последваха още три гола във вратата на Алберто Фризон.

В 55' Матиа Дестро покачи на 2:0, а три минути по-късно отново Бенатия се разписа за 3:0, решавайки всичко в срещата.

Крайното 4:0 оформи котдивоарският национал Жервиньо, който вкара след асистенция на Адем Ляич в 80'.