Рома пак дръпна на Лацио с мисъл за Ливърпул

снимка: twitter.com/AS Roma

Рома записа категорична победа с класическото 3:0 над СПАЛ 2013, с която си върна третото място в Серия "А". След двубоя от 34-ия кръг на "Стадио Паоло Маца" римляните имат 67 точки, а най-близкия преследвач и градски съперник Лацио е с 64 и мач по-малко. Лациалите са домакини на Сампдория утре.

СПАЛ пък не бе побеждаван в последните 8 мача от елита. Днес обаче тимът на Леонардо Семплиси преклони глава пред "вълците" и е с 29 пункта на място над зоната на изпадащите.

Още през първата част Франческо Викари си отбеляза автогол, засичайки центриране отдясно в собствената си врата. Това се случи в 33-ата минута, а до края на частта опашкарят в Серия "А" опита всичко, за да изравни.

Това обаче не се случи, а в 52-ата минута Рома излезе с два гола напред в резултата. Раджа Наинголан се разписа, след като рикоширала топка попадна в него и бе изстреляна от границата на наказателното поле. Белгиецът намери долния ляв ъгъл за 2:0.

Осем минути по-късно Пелегрини достави топката на главата на Патрик Шик, който не сгреши, преодолявайки стража на СПАЛ отблизо за крайното 3:0.

На "вълците" им предстои най-важният мач през сезона, а именно полуфиналът в Шампионската лига срещу Ливърпул. Първата среща е на "Анфийлд" идния вторник, а реваншът ще бъде на "Олимпико".