Рома не пуска юздите в Серия А преди дербито (ВИДЕО)

Рома продължава да бъде едноличен лидер след междинния 10-ти кръг в италианската Серия А, след като победи с видима лекота Удинезе с 3:1 на своя стадион „Олимпико“. „Вълците“ реализираха две попадения още до десетата минута и оттам нататък умело контролираха двубоя, за да го спечелят с минимален разход на усилия.

Това позволи на възпитаниците на Руди Гарсия да запазят преднината си от 2 точки на върха пред основните си преследвачи, които към този момент са три – Наполи, Фиорентина и Интер имат по 21 пункта.

Именно идващият уикенд ще предостави нова информация за актуалната форма на отборите и затова кой е реален претендент за титлата, защото ни предстоят два сблъсъка между Рим и Милано. Лацио приема Милан, а Интер домакинства на Рома на стадион „Джузепе Меаца“ в същински сблъсък за върха.

„Нерадзурите“ снощи спечелиха с 1:0 визитата си на Болоня, въпреки че играха последния половин час в намален състав, но Мауро Икарди наказа грешка в защитата на Алекс Ферари.

По същото време днес Фиорентина победи с 2:0 Верона като гост, а Наполи надви със същия резултат Палермо на „Сан Паоло“. Изненадващо или не, Сасуоло подчини Ювентус с 1:0, а Лацио допусна обрат от 1:0 до 1:2 в гостуването си на Аталанта.

Иначе на „Олимпико“ Миралем Пянич с петия си гол за сезона откри резултата още в 4-ата минута след асистенция на Майкон. Босненецът се изравни по брой попадения за клуба си заедно с Мохамед Салах и бе за пореден път с ключов принос за успеха на „вълците“.

В 9-ата минута пък Един Джеко предостави топката на чиста позиция за Майкон, който не пропусна да се разпише и да увеличи съвсем преднината на домакините на толкова ранен етап от срещата.

Жервиньо в 64-ата минута се възползва от пас на Костас Манолас и реализира за 3:0, като с това също записа петото си попадение в Калчото от началото на кампанията. Сирил Теро в 77-ата минута отбеляза почетния гол за Удинезе.

Рома записа пета поредна победа в Серия А и неслучайно продължава да води еднолично, докато Удинезе прекрати позитивна серия от четири двубоя без поражение, от които спечели два, макар и срещу аутсайдерите Болоня и Фрозиноне. „Зебрите“ са с 11 точки на 14-то място и нямат победа над Рома от 28 октомври 2012 – точно три години – когато превзеха „Олимпико“ с 3:2.

AS Roma 3-1 Udinese : All goals highlightsby phuoc-vinh-dinh