Рома изстрада успеха в ново голово шоу с Байер в Шампионска лига (ВИДЕО)

След като завършиха при зрелищното 4:4 в предишния си сблъсък от Шампионска лига, отборите на Рома и Байер (Леверкузен) предложиха ново 5-голово шоу на зрителите на стадион „Олимпико“.

„Вълците“ бяха на път за втори пореден път да изтърват победата, след като са водели с два гола разлика срещу този съперник, но в крайна сметка изтръгнаха успеха с 3:2. „Аспирините“ за трети път в последните си пет мача наваксаха изоставане от два гола в мачовете си от всички турнири, но си тръгнаха с празни ръце от Рим.

Първото полувреме се разви отлично за Рома и тимът натрупа солиден аванс от два чисти гола. Още във втората минута след подаване на Един Джеко Мохамед Салах откри резултата, а в 29-ата минута Джеко с великолепно отиграване направи 2:0. Той бе изведен сам срещу вратаря от Раджа Наинголан и с няколко уверени докосвания излезе на стрелкова позиция и матира Бернд Лено.

Мехмеди след пас на Кевин Кампъл обаче върна усмивките на лицата на гостите в 46-ата минута с попадение за 2:1, а Хавиер Ернандес получи удобен пас от Карим Белараби и с безпощаден шут по диагонала възстанови равенството – 2:2.

Джеко бе пропуснал отличен шанс да се разпише за втори път в края на първата част и по негово подобие, Чичарито също пропиля идеална възможност да осъществи пълен обрат в полза на Байер след почивката.

В 80-ата минута Омер Топрак си изкара червен картон, след като изблъска в гръб Салах и му попречи да реализира на празна врата. От отсъдената дузпа обаче Миралем Пянич бе хладнокръвен и оформи крайното 3:2 в полза на Рома.

В другия мач от група Е Барселона разнищи с 3:0 БАТЕ (Борисов) като домакин, за да остане на върха с 10 точки в актива си. Рома е на второ място с 5 пункта и вече има 1 повече от Байер, докато БАТЕ е последен с 3 – всичко това е два кръга преди края.

Roma 3-2 Bayer Leverkusenby samozaonekojeznam