Рома докосва второто място в Серия А

Тимът на Рома се бетонира на второто място в Серия А, след като тази вечер "джалоросите" спечелиха с 4:2 отложеното си домакинство на Парма от 22-ия кръг.

По план мачът трябваше да се изиграе в началото на февруари, но тежките атмосферни условия не позволиха неговото провеждане.

По този начин столичани се откъснаха на цели 9 точки пред третия Наполи, приближавайки се до директно класиране за Шампионската лига наесен.

Рома доближи на 8 пункта и лидера в Калчото Ювентус, но въпреки това битката за титлата изглежда предрешена в полза на "старата госпожа".

Още до почивката двата тима си отбелязаха общо три гола, като домакините се оттеглиха с лек аванс в своя полза.

Жервиньо откри за Рома още в 12', но само три минути по-късно Африе Акуа възстанови равенството за "дуковете".

Само минута обаче бе нужна на Рома, за да излязат домакините отново напред в резултата. Капитанът Франческо Тоти оползотвори асистенция на Пянич и отново изведе "вълците" напред - 2:1.

През втората част Рома успя и да затвърди успеха си, като в 49' Миралем Пянич покачи на 3:1, а в 82' Родриго Тадей съвсем отказа Парма с четвърти гол във вратата на Антонио Миранте.

Крайното 4:2 оформи Джонатан Биабиани, който направи загубата на Парма малко по-почетна в последните минути.