Роджърс: Атмосферата беше невероятна

Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс е убеден, че неговият отбор ще се справи с напрежението в оставащите 4 мача до края на първенството в Англия.

Мърсисайдци постигнаха изключителен успех с 3:2 над Манчестър Сити и са в пол-позишън за титлата в Премиършип, като имат 7 точки аванс пред днешния си съперник (който е и с два мача по-малко), както и 5 пред Челси, който в момента играе срещу Суонси.

Роджърс беше сред най-щастливите след драматичния успех и беше категоричен, че неговият тим ще се справи с напрежението в оставащите 360 минути.

"Очакванията в този клуб са много големи всеки ден. Нашата цел е да останем там, където сме, няма две мнения по този въпрос", коментира след срещата бившият треньор на Суонси.

"Ние сме под напрежение във всеки мач, в който играем. Но виждате колко качествен футбол играем - днес бяхме фантастични и, както виждате, се справяме с напрежението.

Това беше забележително представяне. Мисля, че бяхме невероятни днес. Мисля, че който е гледал този мач, е видял отбор с много голям дух и много, много качество. Показахме характер като отбор и успяхме да си върнем победата с брилянтен гол.

Водехме с два гола на почивката, а можеха и да са повече. Те обаче имат страхотни играчи и отговориха по много силен начин. Казах преди мача, че това е един от най-важните ни мачове, но следва също толкова важен срещу Норич.

Важното е да се насладим на победата, тъй като Сити е брилянтен отбор. Ще се справим след мача и няма да сме износени от победата. Трябва да се съсредоточим върху следващия опонент", каза още Роджърс, който отчете атмосферата като важен фактор за победата.

"Атмосферата беше невероятна. Сигурен съм, че се е чуло по телевизията, но на терена беше просто невероятно. Винаги има по-емоционални моменти по това време на година. Хората се питаха дали това би ни афектирало, но ние живеем с мисълта за жертвите от Хилсбъро всеки ден. Този ден беше вдъхновяващ за нас, нямаше как да ни попречи", завърши Роджърс.