Роджър Федерер постави Надал на колене - трети път за три месеца

Роджър Федерер е неудържим през новия сезон. Маестрото отново огорчи Рафаел Надал - стори го за трети пореден път в последните три месеца. Този път ФедЕкс надви Матадора в класиката между двамата с 2:0 сета (6:3 и 6:4) във финала на супер турнира в Маями.

Двубоят бе №37 между двамата велики тенисисти и Федерер записа четвърта поредна и общо 14-а победа срещу Надал. Рафа обаче продължава да доминира в битките помежду им - с 23 победи.

Федерер спечели първия гейм във финала, въпреки че трябваше да отразява две точки за пробив. Надал взе на 30 първото си подаване, а в четвъртия гейм на свой ред трябваше да отразява два брейкпойнта, но се справи - 2:2.

В откриващия сет Федерер имаше 7 точки за пробив, а за Надал те бяха 4. В осмия гейм при резултат 4:3 за Федерер, той притисна съперника си и Надал този път не издържа. Първият пробив в мача беше факт и швейцарецът получи възможност да сервира за сета. С гейм на 15 Роджър затвори първата част.

В първите шест гейма на втория сет не видяхме нито един брейкбол. Федерер първи стигна до два шанса при 3-3 след брилянтни отигравания, но Надал не се огъна и поведе с 4-3. При 4:4 обаче нямаше грешка и проби Надал за 5:4. Федерер загуби първата точка на свой сервис, но въпреки че имаше затруднения при втората успя да се измъкне с бекхенд уинър по правата, а след това затвори за 6:4 и триумфира над най-големия си опонент през годините.