Робен и Рибери пропускат мача на Байерн с Вердер

Ариен Робен и Франк Рибери ще пропуснат следващия двубой в Бундеслигата поради контузии. Байерн (Мюнхен) ще гостува на Вердер Бремен в събота в среща от 25-ия кръг. Холандският голмайстор на баварците, който се е разписал 17 пъти в първенството, напусна в 19-тата минута реванша на осминафинала в Шампионска лига срещу Шахтьор (Донецк). След мача се установи, че Робен страда от прещипен нерв на бедрото.

Рибери остана на терена до 60-тата минута, когато напусна поради изкълчен глезен. Френското крило успя да се разпише преди това в убедителната победа на Байерн със 7:0. Това е поредна контузия за футболиста, който е започнал в едва 9 двубоя от първенството за сезона.

От клуба потвърдиха на официалната си страница, че двамата играчи няма да вземат участие в съботната среща на „Везерщадион“. Шаби Алонсо ще пропусне мача заради петия жълт картон за сезона, който получи срещу Хановер. Пеп Гуардиола няма да може да разчита и на другите испанци в състава - Хави Мартинес и Тиаго Алкантара, които са трайно контузени. Добрата новина за баварците е, че Тиаго взе участие в тренировката на отбора за първи път от почти година. След като се възстанови от счупен глезен, Филип Лам също тренира с отбора.

Байерн (Мюнхен) е лидер в Бундеслигата с аванс от 11 точки пред втория Волфсбург. В неделя „вълците“ ще се изправят срещу Фрайбург.

Ако погледнем последните мачове на Вердер, ще видим, че на Байерн няма да е особено лесно да стигне до трите точки. Вердер (Бремен) се намира в много добра форма за първенство. „Бременските музиканти“ спечелиха 5 от 7 възможни двубоя в Бундеслигата от началото на 2015-та година.

Отборът завърши 1:1 като гост на Шалке, а в следващия кръг загуби от втория във временното класиране Волфсбург с 3:5. Наставникът на Вердер Виктор Скрипник няма да може да разчита на наказания Франко ди Санто, който е отбелязал 13 гола този сезон, 12 от които в Бундаслигата.