Ривър спечели Суперкласико с първа победа като гост от 10 години

Ривър Плейт победи Бока Хуниорс с 2:1 като гост в едно от най-големите дербита в света.

Ривър се поздравява с успех на съперниковия стадион "Бонбонера" за първи път от 10 години.

Победата изкачи Ривър Плейт на 4-о място в класирането на аржентинското първенство със 17 точки след 10 кръга.Бока е 12-и с 12 точки.

Плеймейкърът Мануел Ланцини изведе Ривър в резултата в 58-а минута, а Хуан Роман Рикелме изравни за Бока от пряк свободен удар 10 минути по-късно.

Победното попадение за Ривър Пlейт вкара левият бек Рамиро Фунес Мори, който се разписа с глава след центриране на Ланцини от корнер пет минути преди края.

Любопитно е, че Мори се появи на терена в дербито единствено заради наказанието на титуляра Леонел Ваниони.

Ривър Плейт печели като гост за първи път от септември и победата приближи тима на точка до лидера Колон, който загуби от Арсенал с 0:1.

"Тази победа дойде в точния момент. Играхме умно, опазихме Фернандо Гаго, който е най-добрият футболист на Бока", коментира старши треньорът на Ривър Плейт - Рамон Диас.