Ривър Плейт с важна победа в битката за първото място

снимка: cariverplate.com

Защитаващият титлата си Ривър Плейт победи домакина Нюел'с Олд Бойс с 1:0 в мач от 11-ия кръг на аржентинското футболно първенство.

Така шампионите прекъснаха серия от три равенства и събраха 25 точки, с което увеличиха на 4 точки аванса си на върха на класирането.

Единственото попадение реализира Рамирес Фунес Мори в следата на второто полувреме. Най-близките преследвачи на лидера допуснаха грешки в кръга. Ланус завърши 3:3 срещу гостуващия Годой Крус и остана втори с 21 точки, а Индепендиенте стигна само до 1:1 като домакин на Дефенса и Хустисия и е трети с 20 точки.

Бока Хуниорс постигна труден домакински успех над Росарио Сентрал с 2:1 и с 17 точки прогресира до осмото място. Гостите поведоха в края на първото полувреме с попадение на Хосе Валенсия, но с два бързи гола в последната четвърт на мача Бока стигна до обрат на "Бомбонера".

Мариано Ечеверия изравни в 75-ата минута след асистенция на Леандро Марин, който сам донесе успеха три минути по-късно. Домакините бяха улеснени след червения картон на централния защитник на съперника Лукас Асеведо в 62-ата минута, посочва БТА.