Ривър Плейт направи сефтето: Вдигна Купата на Аржентина

Нападателят Лукас Аларио вкара хеттрик и помогна за драматичната победа на Ривър Плейт с 4:3 над Росарио Сентрал на финала за Купата на Аржентина. Мачът се игра на стадиона в Сан Хуан, а Ривър на два пъти догонваше в резултата, за да триумфира и да прибере награден фонд от 80 милиона песос или 5 милиона долара.

С тази победа в турнира за Купата Ривър си заслужи място в турнира Копа Либертадорес през следващия сезон, който те иначе спечелиха за трети път през 2015-а година.

За Росарио Сентрал това е трети загубен финал в рамките на три години. През 2014-а година те отстъпиха на Уракан, миналата година на Бока, а сега и на другия гранд от Буенос Айрес.

Аларио откри резултата от дузпа в 11-ата минута, но в 26-ата и в 30-ата Дамиан Мусто и Марко Рубен обърнаха развоя на срещата до 1:2. Втора дузпа пет минути преди края на първото полувреме, пак реализирана от Аларио, доведе мача до 2:2.

С второто си попадение Рубен в 63-ата минута пак изведе Росарио сентрал напред, но Аларио в 72-ата и Иван Даниел Алонсо три минути по-късно направиха обрата пълен и осигуриха трофея. В края на мача авторът на две попадения за Росарио- Рубен, получи червен картон.