Ривър Плейт грабна втора поред Купа на Аржентина (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Ривър Плейт вдигна Купата на Аржентина, след като се наложи с 2:1 в драматичен финал срещу Атлетико Тукуман на "Естадио Малвинас Архентинас" в Мендоса. Така Ривър защити трофея, който спечели и миналия сезон, и донесе голяма радост на своите фенове. Трофеят е наслада за играчите на аржентинския гранд, които не се представят никак убедително в първенството.

В 10-ата минута Игнасио Скоко изведе Ривър Плейт напред в резултата. Той се възползва от грешка в отбраната на Атлетико Тукуман и излезе на чиста позиция, за да прехвърли стража с глава.

Две минути след това обаче Луис Мигел Родригес получи страхотно прострелно центриране в наказателното поле и от близка дистанция изравни. Малко след почивката Ривър Плейт узакони трофея, след като Игнасио Фернандес отбеляза гол шедьовър за 2:1.