Рилски спортист спечели дербито с Черно море

снимка: rilskibasket.com

Черно море порт Варна допусна втора поредна домакинска загуба в надпреварата в Национална баскетболна лига за мъже. След като миналата седмица загубиха от Левски, днес баскетболистите на Черно море порт Варна паднаха от Рилски спортист със 79:86.

На домакините не успя да помогне и Милян Пупович, който завърши срещата с "дабъл-дабъл" - 20 точки и 19 борби.

Срещата започна равностойно, но след равенство в резултата при 4:4 гостите успяха да поведат с 10:4 след като реализираха кош и фаул и тройка на Джъстин Грей. Домакините допускаха много грешки в атака и играчите на Рилски спортист успяха 3 минути и 33 секунди преди края на първата част да поведат с 10 точки - 16:6. В самия край на първата четвърт домакините успяха да намалят изоставането си до 5 точки - 17:22.

В началото на втората четвърт и двата отбора допуснаха много грешки. Домакините обаче бяха по-настойчивият отбор и за почти 6 минути игра успяха не само да стопят пасива си, но и да поведат при 33:32. Играчите на Черно море порт Варна продължиха с грубите си грешки в атака, в резултат на което на почивката гостите водеха с 43:38. За първите две части Милян Пупович от домакините реализира 12 точки и спечели 10 борби, докато Джъстин Грей от Рилски спортист вкара 16 точки.

И през третата част в играта на двата отбора имаше много брак, но играчите на Рилски спортист успяваха да поддържат преднината си. Играта на домакините не вървеше, стрелбата им от далечно разстояние също не беше на ниво и три минути преди края на третата част гостите водеха с 11 точки - 61:50.

Преди последната решителна четвърт Рилски спортист водеше с 66:55 точки. В началото на последната четвърт след малко повече от три минути игра Рилски спортист поведе със 17 точки при 75:58. Три минути преди края на четвъртата част Върнън Тейлър от гостите напусна игра за пет лични нарушения. домакините успяха да стопят максимално изоставането си, но силите и времето не им стигна за обрат и загубиха мача със 79:86.