Рилецо посреща НГ на върха в родния баскет

Рилски спортист завърши отлично 2017-та година, след победа с 97-89 над Академик Бултекс 99.

Самоковци издържаха на натиска на съперника през второто полувреме и стигнаха до успеха след силен финал на двубоя.

С победата Рилецо ще посрещне 2018-та начело в класирането на мъжкото първенство, с осем победи и три загуби.

По-интересното обаче бе, че в този мач старши треньорът на Академик Бултекс 99 Асен Николов направи нещо, което от години не се е случвало у нас. Той пусна в игра 14-годишен баскетболист. Става въпрос за Симеон Димитров, който направи дебюта си за мъжкия отбор, макар да игра само 31 секунди.

Домакините поведоха в началото на двубоя и след първия период имаха четири точки аванс, който поддържаха до почивката след силнорезултатно първо полувреме.

В третата четвърт Академик се събуди и успя да обърне нещата в своя полза. В началото на последния период пловдивчани не само поведоха стабилно, но и водеха с 9 точки малко преди средата на частта.

Тогава страхотните изяви на Еван Раванел, последвани от тройка на Йордан Бозов изравниха резултата до 83-83, а след още едно равенство между двата тима, Рилски поведе и повече не погледна назад.

В заключителните пет минути домакините нанизаха 14 точки, срещу само 6 за Академик, което обослови успеха им. Рилски имаше отличен процент на стрелба, като изпълни и два пъти повече наказателни удара от противника и имаше страхотните 29 асистенции.

11 от тях бяха на сметката на Дерек Райт, който бе близо и до трипъл-дабъл с 20 точки и 7 борби. Раванел завърши с 29 точки и 7 борби, а 17 и 9 асистенции към тях добави Бозов. Мартин Маринов се отчете със 16 точки за победата. Академик в къса ротация със 7 човека, имаше петима от тях с двуцифрен актив. Васил Бачев вкара 19, Мартин Дурчев - 18, а Седрик Боуен записа дабъл-дабъл със 17 точки и 10 борби.