Рилецо нанесе първа домакинска загуба на Черно море

снимка: rilskibasket.com

Черно море порт Варна допусна първа домакинска загуба, след като отстъпи след продължение на Рилски спортист със 105:108.

В началото на първата четвърт играта бе равностойна, но след две изравнявания в резултата гостите се ориентираха по-добре и успяха да поведат в резултата с 5 точки - 11:6. След малко повече от 5 минути игра домакините успяха да намалят изоставането си до само точка при 12:13. До края на първата част играчите на Рилски спортист показаха по-добра игра в защита и нападение и спечелиха първата четвърт с 27:24.

Домакините започнаха отлично третата част и за минута и половина отбелязаха 10 срещу само 2 точки за Рилски спортист, благодарение на което поведоха с 34:29. Играчите на Черно море порт Варна показаха много агресия и с отлични комбинации поддържаха преднина, която около 4 минути преди почивката бе 8 точки - 45:37.

В заключителната минута на втората част гостите се възползваха от няколко несполучливи атаки на домакините и успяха да намалят пасива си до 3 точки - 50:53. За домакините отлично през първите две части се представи капитанът Асен Великов, който отбеляза 19 точки.

След почивката, в началото на третата част, в играта на двата отбора имаше много брак. След три и половина минути игра гостите изравниха при 55 равни, но с тройка на Пламен Алексиев домакините отново поведоха в резултата.

След малко повече от 5 минути игра с две последователни тройки на Пламен Алексиев и Александър Йевджич домакините успяха да увеличат преднината си до 7 точки при 64:57. Преди решителната последната част домакините водеха със само 2 точки - 71:69.

Двата отбора започнаха много предпазливо последната четвърт и допускаха доста грешки. За малко повече от 3 минути игра те успяха да си отбележат само по четири точки. В средата на последната част домакините водеха с 5 точки - 78:73. Две минути и половина преди края гостите намалиха пасива си до 1 точки - 82:83, а минута по-късно дори поведоха при 86:85. Златин Георгиев от Рилски спортист напусна игра за пет лични нарушения точно 49.1 секунди преди края на последната четвърт. Гостите изравниха 30 секунди преди края на последната част при 89:89 и се стигна до продължение.

Гостите започнаха продължението с две тройки на Джулиан Норфлийт и поведоха с 6 точки. Играчът на два пъти вкара кош и фаул и поддържаше аванса на Рилски спортист. Минута и 12 секунди преди края на продължението Норфлийт напусна за пет лични нарушения, а секунди по-късно домакините намалиха изоставането си до само точка при 101:102.

Десет секунди преди края на продължението за пет лични нарушения игра напусна и Антъни Гуджино от гостите, а секунди по-късно и Станислав Славейков от домакините. Играчите на Черно море не успяха да организират последна атака и загубиха мача със 105:108.