Рилецо "надупчи" ЦСКА, но си тръгна с разгром (ВИДЕО)

снимка: БГНЕС

За първи път през сезона в Югозападната В група ЦСКА допусна „цели“ две попадения в рамките на един-единствен мач, но това не попречи на „армейците“ да постигнат 25-та поредна убедителна победа в третата ни дивизия.

Възпитаниците на Христо Янев сразиха с 5:2 гостуващия Рилски спортист, който се представи най-доблестно от отборите, идващи на „Българска армия“ и създаде достатъчно голови положения, за да отбележи дори повече попадения.

Янев даде почивка на голяма част от титулярите си и заложи на цели шестима юноши, предвид предстоящия полуфинал за Купата на България срещу Берое. Николай Цветков, Божидар Чорбаджийски, Йордан Йорданов, Момчил Цветанов и Преслав Йорданов не се включиха в мача.

Самир Аясс откри резултата в осмата минута с глава след асистенция на Борис Галчев, а 120 секунди по-късно Ангел Грънчов с прекрасен шут от малък ъгъл покачи на 2:0. Третото попадение за „армейците“ реализира Павел Головодов в 21-ата минута, а в 37-ата Мариян Ловков с красиво изпълнение успя да намали на 3:1.

Борис Галчев с нов чудесен изстрел вкара за 4:1 в 57-ата, а от дузпа капитанът на Рилецо Васил Киров отбеляза за първи път втори гол в мрежата на ЦСКА в един мач. Само няколко секунди по-късно Александър Александров с поредния гол от висока класа фиксира крайното 5:2.

ЦСКА започна мача в бавно темпо, но успя с първия си точен удар да открие резултата в 8-ата минута, след като Борис Галчев отне топката в средата на терена и с прекрасно извеждащо центриране позволи на Самир Аясс да се откъсне сам срещу вратаря и с глава да открие - 1:0.

Само 120 секунди по-късно след центриране от корнер на Галчев Аясс пак игра с глава, но този път я насочи към ъгъла на пеналтерията, откъдето с мощно воле от малък ъгъл Ангел Грънчов се разписа по впечатляващ начин - 2:0.

Любопитен ход поде треньорът на Рилецо в 13-ата минута, когато смени Петко Петков, който се скара с капитана Васил Киров веднага след второто попадение на ЦСКА. В 21-ата минута Рилски спортист организира отлична контраатака по лявото крило, но Ловков не намери очертанията на вратата от чиста позиция сам срещу Анатоли Господинов.

ЦСКА отговори подобаващо на предизвикателството и след центриране на Александър Александров отдясно към далечната греда в наказателното поле. Топката бе укротена от Павел Головодов, който ловко я нагласи на левия си крак и простреля мрежата на гостите за трети път.

Спас Спасов, който изработи с добър пробив и извеждащо подаване първото чисто положение за Рилецо, отново мина с няколко финта през защитниците на ЦСКА и този път избра сам да завърши, като Господинов се отчете с отлична намеса.

Все пак, несъсредоточената игра на ЦСКА в защита и устрема на Рилецо да стигне до гол даде отражение на резултата в 37-ата минута, когато Спасов изведе Ловов сам срещу вратаря и последният с чудесен изстрел от границата на пеналтерията матира Господинов - 3:1.

В 41-ата минута Александър Александров с чудесно подаване в коридор изведе вдясно в наказателното поле Самир Аясс, който върна за Костадин Хазуров, но нападателят с второто си докосване за малко не счупи страничната греда. В 44-ата Аясс изведе сам срещу вратаря Головодов, който обаче не можа да преодолее вратаря на Рилски спортист Гюров.

В 56-ата минута Галчев по фантастичен начин се разписа за 4:1, след като с воле от далечната греда засече добро центриране от левия фланг - 4:1.

След почивката Костадин Хазуров продължаваше да няма късмет пред гола и въпреки няколко ситуации пред него, той не успяваше да се разпише. Съдията отсъди странна дузпа в полза на Рилски спортист за ситуация, в която вероятно реферът видя игра с ръка на Николай Дичев.

Васил Киров бе точен от бялата точка за 4:2 в 78-ата минута, но само 60 секунди по-късно Александър Александров с фамозен изстрел от ъгъла на пеналтерията прати кълбото неспасяемо за стража на Рилецо - 5:2.