Резултати от мачовете от Националната хокейна лига на САЩ и Канада

снимка: nhl.com

Радим Върбата и Шейн Доън се разписаха през третата част при победата на Финикс с 3:1 над лидера в Националната хокейна лига Ванкувър в среща от поредния кръг на редовния сезон, съобщава БТА.

Лий Стемпняк също бе точен за победителите, а за Ванкувър се разписа Кристиан Ерхоф. Вратарят на Финикс Джейсън Лабарбера пък отрази 46 удара.

Ню Йорк Рейнджърс победи Монреал с 6:3, след като още след първата третина водеше с 5:1. Райън Калахан, Мариан Габорик и Брайън Бойл се разписаха в рамките на 1:07 минути, а Рейнджърс вкарва пет гола в една част за пръв път от последните повече от 11 години.

След успеха Рейнджърс се доближи на 5 точки от шестия в класирането на Източната конференция Монреал 10 кръга преди края на редовния сезон.

Александър Овечкин се отличи с две асистенции при победата на Вашингтон над Ню Джърси с 3:0.

Йони Питканен се разписа в 3:58-та минута на продължението и донесе победата на Каролина над Ню Йорк Айлендърс с 3:2. За Каролина Ерик Коул изравни малко преди края на третата част.

Ню Джърси - Вашингтон - 0:3
Каролина - Ню Йорк Айлендърс - 3:2 след продължение
Ню Йорк Рейнджърс - Монреал - 6:3
Ванкувър - Финикс - 1:3