Резервите на Арсенал изтръгнаха драматичен успех с дузпи

В един от най-интересните сблъсъци за Кепитъл Уан Къп Арсенал стигна до драматичен успех над УБА след изпълнение на дузпи, побеждавайки общо с 5:4. Домакините стартираха изпълненията на дузпите след 1:1 в редовното време и продълженията с 3 точни изстрела, но след това се провалиха на два пъти, а Начо класира "артилеристите" напред.

Арсен Венгер заложи в двубоя на голяма част от резервните си състезатели, като почивка получиха играчи като Йозил, Жиру, Уолкът, Рамзи и много други. За първи път от миналия сезон Артета започна като титуляр, а Вермаален и Мертезакер бяха единствените обичайни имена в състава на Арсенал.

Това логично доведе до по-активна игра на домакините, които през първата част доминираха в срещата, но положенията пред Фабиански лиспваха, а единственият точен удар бе дело на Доусън, който обаче бе успешно париран.

Противно на логиката обаче през втората част "артилеристите" стигнаха до попадение, след като Томас Ейсфелд беше точен за 0:1 и Арсенал докосваше класирането. Не така обаче мислеха домакините, които вдигнаха оборотитие и само 9' по-късно (в 71') стигнаха до изравняване чрез Бервиньо.

Равенството се запази до самия край на двубоя, като последваха и продължения. УБА продължи по-активно, но Хектор Белерин пропусна да реши всички в полза на гостите при добра атака на Арсенал. Ударът му бе спасен.

Така се стигна до изпълнение на дузпи, което УБА откри с убедителен удар в годния десен ъгъл на Рийд, но и Бендтнер реализира хладнокръвно. Домакините продължиха убедително, но Гнабри направи решителен пропуск - 3:1 за Албиън. И домакините пропуснаха, а Акпом вкара за равенството - 3:3. Нов пропуск от бялата точка остави всичко в краката на Начо Монреал, който не сбърка - 4:3 след дузпи и общ резултат 5:4 за Арсенал.

Всички резултати от третия кръг на Купата на Лигата от мачовете, играни в сряда:

Mанчестър Юнайтед - Ливърпул 1:0

Нюкасъл - Лийдс 2:0

Транмиър - Сток Сити 0:2

Бирмингам - Суонзи 3:1

Уест Бромич - Арсенал 5:4 след дузпи