Резерва спаси ЦСКА 1948 срещу Разлог

ЦСКА 1948 задържа преднината си от 4 точки на върха след тежка победа 2:1 над Пирин Разлог. Калоян Стефанов се оказа златната резерва на армейците на стадиона в Драгалевци.  Той се разписа в 71-ата минута след хубав удар по диагонала. Пореден важен гол за Калата, който измъкна тима в два поредни мача за Купата на аматьорската лига.

Срещата започна отлично за ЦСКА. Милен Иванов направи страхотна атака в деветата минута и подаде към Емил Гъргоров, който от 4 метра не сбърка със засечката – 1:0 за „червените“.

В 25-ата минута обаче Пирин изравни при първата по-сериозна атака. Центриране намери французина Лаусън, който беше оставен непокрит и вкара с глава за 1:1.

ЦСКА натисна след почивката, но без малко щеше да пусне гол. Уникален шпагат на Тони Стоичков попречи в последния момент на Лаусън да излезе сам срещу вратаря.

Стоичков беше в основата и на втория гол. Той гардира хитро центриране в пеналта и Калоян Стефанов намери отлично топката за победния гол.

До края Емил Гъргоров, Андон Гущеров и Спас Спасов пропуснаха да нокаутират Пирин.

Любопитно присъствие имаше зад скамейките на двата тима. Мача изгледа целият тим на Септември, начело с Борко Галчев и Мартин Тошев. Представител на Вихрен Сандански също изгледа срещата плътно зад скамейката на гостите - става дума за адвокат Михаил Михайлов, който е зивестен с това, че е приближен до бившия бос на Локо София - Николай Гигов.