Рейнджърс със страхотен обрат в дербито със Селтик (видео)

С три гола през второто полувреме Рейнджърс постигна обрат с 4:2 срещу Селтик, след като изоставаше с 1:2 в дербито на Глазгоу.

След тази победа "сините" остават без загуба през новия сезон във Висшата лига на Шотландия и вече имат 4 точки аванс на върха пред "зелено-белите".

Стивън Нейсмит изведе Рейнджърс напред в резултата в 23-ата минута, но след това Гари Хупър и мароканският защитник Бадир Ел Кадури дадоха аванс на Селтик до почивката.

През второто полувреме шампионите изравниха чрез Никица Йелавич в 55-ата минута. След това голове на Кайл Лафърти и отново на Нейсмит осигуриха успеха в полза на "сините".

Във временното класиране Глазгоу Рейнджърс има актив от 19 точки на първото място, докато Селтик е с 15 на втора позиция във Висшата лига.