Рейнджърс спечели дербито на Ню Йорк

Рейнджърс се наложи над гостуващия Айлъндърс с 5:3 в дербито на Ню Йорк на старта на сезона в Националната хокейна лига. Домакините пропиляха аванс от 2:0, след което вкараха три поредни попадения в третия период, което се оказа решаващо за успеха. Крис Крайдър се отличи с гол и асистенция за успеха, а вратарят Хенрик Лундквист направи 25 спасявания.

Носителят на купа "Стенли" Питсбърг стартира с драматична победа с 3:2 след дузпи като домакин на Вашингтон. Евгени Малкин се отличи с гол и асистенция при попадението на Патрик Хорнквист, а за гостите на два пъти се разписа Андре Бураковски. Вратарят на шампионите Марк-Андре Флюри отрази 39 шайби, като направи решаващо спасяване при дузпите след изстрела на звездата на гостите Алекс Овечкин, след като Фил Кесъл беше реализирал за Питсбърг.

Детройт пропиля преднина от 3:1 и загуби с 4:6 при гостуването си на Тампа Бей. Домакините вкараха четири гола в третия период, а вратарят Бен Бишъп отрази 28 шайби. Седрик Пакет, Алекс Килърн и Джонатан Друен завършиха с по гол и асистенция за домакините. За Детройт с два гола се отличи Томаш Ванек, а Петр Мразек направи 30 спасявания, но това не беше достатъчно. Брад Марчанд завърши с два гола и три асистенции и изравни рекорда си по точки в мач от лигата, а Бостън преодоля дефицит от 0:2 и стигна до успех с 6:3 в залата на Кълъмбъс. Давид Пастръняк се отличи с два гола и две асистенции, а Дейвид Бейкс също се разписа два пъти за гостите.

Марк Шайфеле вкара в 2:41 минута на продължението и донесе победата на Уинипег над гостуващия Каролина с 5:4. Домакините наваксаха пасив от 1:4 в третата част, а новобранецът Патрик Лаине вкара първия си гол в дебюта си в НХЛ, като добави и асистенция. Блейк Уийлър завърши с попадение и две асистенции за Уинипег, а Матьо Перо изравни 89 секунди преди сирената. Лий Стемпняк и Джеф Скинър завършиха с по гол и асистенция за гостите