Рейнджърс с първа победа над Лос Анджелис във финала на НХЛ

Отборът на Ню Йорк Рейнджърс победи с 2:1 Лос Анджелис Кингс в четвъртия мач от финалния плейоф за Купа "Стенли" в първенството на НХЛ.

Така "рейнджърите" намалиха пасива си в серията на 1:3. Играе се до четири успеха от седем мача. Петият мач е в петък в Лос Анджелис.

Вратарят Хенрик Лундквист направи 40 спасявания в "Медисън Скуеър Гардън", а домакините стигнаха до успеха с попадения на Беноа Пулио и Мартин Сейнт Луис, посочва БТА.

Така "кралете" не успяха още тази нощ да спечелят втора титла в Лигата за последните три години.

Пулио отбеляза единствения гол през първата третина, а Сейн Луис направи 2:0 във втората част. Дъстин Браун се разписа за гостите две минути по-късно.

В третата третина двата отбора не успяха да стигнат до нови попадение и Ню Йорк Рейнджърс успя да стигне до първи успех в серията.